Ateliér Hubart

« zpět

Velice děkujeme autorce, paní Ivě Hubáčkové, za fotodokumentaci z tvorby a příprav v ateliéru.

Pár slov o Ateliéru HUBART:

Designerka a keramička, paní Iva Hubáčková založila Ateliér Hubart se svým manželem před asi 30lety. Její tvorba má asi dvě důležité životní etapy. První etapou je samozřejmě studium a cesta k vysněnému povolání. Vystudovala výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě v Ostravě a studium zakončila diplomovou prací v oboru keramika. Za autorské kachle byla oceněna na celonárodní soutěži vysokých škol. Již v té době prezentovala svou tvorbu na mnohých výstavách.

Druhou etapou v jejím životě bylo stěhování do Prahy, život v ateliéru, kdy s manželem hledali možnosti, jak výtvarně pracovat. Nakonec se jim podařilo koupit starou kovárnu ve Zličíně ve staré části Prahy, v krásném prostředí u rybníka, kde založili rodinný ateliér Hubart. V tradici keramického studia dnes pokračuje s dcerou Klárou Petrák, která je druhou autorkou Ateliéru Hubart. Klára Petrák vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně a v rámci magisterského studia žila pracovně v Portugalsku, kde vytvořila jako diplomovou práci keramickou zenovou soupravu pro firmu GRESTEL. Její hlavní obor je nicméně prostorová tvorba - specializuje se na interiérová a exteriérová řešení prostoru, se zaměřením na uspořádání a dodekorování stávajícího prostoru a homestaging (úprava interiéru před prodejem).

Tvorba ateliéru má dvě linie.....jedna je originální řešení stěn keramickými obklady a mozaikami a autorské mozaikové stoly netradičních tvarů, v luxusnějším provedení s namodelovanými objekty.

Druhá linie je více řemeslná, s autorským rukopisem, např. vázy, mísy, tácy, lampy, světla, speciální aromalampy a objekty do zahrad.

Vernisáž »

Aktuální výstava

21.11.18
Marek Cinko


Chystané výstavy

10.01.19
PF 2019


23.01.19
Otakar VystrčilHistorie výstav

08.02.19
Vernisáž


09.11.18
Jiří Dudycha
Aktuality

23.12.2018
Veselé Vánoce

18.12.2018
Vánoční otevírací doba

19.11.2018
Video z vernisáže Dudychových

06.11.2018
Novinky v keramiceNovinky na email: