Ateliér Hubart

« zpět

Velice děkujeme autorce, paní Ivě Hubáčkové, za fotodokumentaci z tvorby a příprav v ateliéru.

Pár slov o Ateliéru HUBART:

Designerka a keramička, paní Iva Hubáčková založila Ateliér Hubart se svým manželem před asi 30lety. Její tvorba má asi dvě důležité životní etapy. První etapou je samozřejmě studium a cesta k vysněnému povolání. Vystudovala výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě v Ostravě a studium zakončila diplomovou prací v oboru keramika. Za autorské kachle byla oceněna na celonárodní soutěži vysokých škol. Již v té době prezentovala svou tvorbu na mnohých výstavách.

Druhou etapou v jejím životě bylo stěhování do Prahy, život v ateliéru, kdy s manželem hledali možnosti, jak výtvarně pracovat. Nakonec se jim podařilo koupit starou kovárnu ve Zličíně ve staré části Prahy, v krásném prostředí u rybníka, kde založili rodinný ateliér Hubart. V tradici keramického studia dnes pokračuje s dcerou Klárou Petrák, která je druhou autorkou Ateliéru Hubart. Klára Petrák vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně a v rámci magisterského studia žila pracovně v Portugalsku, kde vytvořila jako diplomovou práci keramickou zenovou soupravu pro firmu GRESTEL. Její hlavní obor je nicméně prostorová tvorba - specializuje se na interiérová a exteriérová řešení prostoru, se zaměřením na uspořádání a dodekorování stávajícího prostoru a homestaging (úprava interiéru před prodejem).

Tvorba ateliéru má dvě linie.....jedna je originální řešení stěn keramickými obklady a mozaikami a autorské mozaikové stoly netradičních tvarů, v luxusnějším provedení s namodelovanými objekty.

Druhá linie je více řemeslná, s autorským rukopisem, např. vázy, mísy, tácy, lampy, světla, speciální aromalampy a objekty do zahrad.

Vernisáž »

Aktuální výstava

28.08.18
Sergej KulinaHistorie výstav

12.09.18
Vernisáž


27.07.18
Vladimír PLOCEK


11.06.18
Tajemství abstrakce
Aktuality

17.05.2018
Olomoucká muzejní noc 2018

04.04.2018
Instalace výstavy Víta Johna

15.03.2018
Ateliér Hubart

18.12.2017
PF 2018Novinky na email: